Start Wydarzenia Rok szkolny 2017/2018 REGIONALNY TURNIEJ MŁODEGO AKTORA
REGIONALNY TURNIEJ MŁODEGO AKTORA PDF Drukuj Email

 

ZNOWU WYGRALIŚMY!!!

Już od dziewięciu lat, co roku Szkoła Podstawowa jest KUŹNIĄ TALENTÓW AKTORSKICH!

Nasi uczniowie  co roku  biorą udział w Regionalnym Turnieju Młodego Aktora , który odbywa się w Kętach. Konkurs ten ma wysoką rangę, gdyż obejmuje dwa województwa, tzn. małopolskie i śląskie wiec na ten turniej przyjeżdżają uczniowie z Krakowa, Tarnowa Oświęcimia, Żywca czy Bielska – Białej.  Wojewódzkim Konkursie Monodramów i Miniatur Teatralnych w Buczkowicach biorą udział uczniowie z całego województwa śląskiego, w tym a Rybnika, Czechowic- Dziedzic, Katowic itd. W poprzednich latach  na tych turniejach reprezentowało nas wielu uczniów, dziś absolwentów, którzy wielokrotnie zdobywali najwyższe laury w tych konkursach, byli to:  Aniela Potocka, Julia Tokarczyk, Filip Romik , Konrad Paw- zdobywca Złotej Maski”, za Osobowość Teatralną. Do dziś pamiętamy kreacje aktorskie Kingi Kizner, jako „Ani z Zielonego Wzgórza”, za którą zdobyła Grand Prix, zresztą ten tytuł zdobyła kilkukrotnie. Do grona laureatów zaliczyć trzeba Konrada Pawia ucznia klasy 5b, który wygrał trzykrotnie w swojej kategorii wiekowej, Wiktorię Kierpiec kl.5c , która jako Pipi Lanstrumpf dwa razy  odniosła zwycięstwo i w Kętach i w Buczkowicach  (rok 2017), a w tym roku znów I miejsce w Buczkowicach.

Oliwię Baran,  obecnie uczennica klasy 6b,która od klasy pierwszej na scenie popisywała się swoim aktorskim i wokalnym talentem, co roku zdobywa czołowe miejsca w obu turniejach, w tym roku jak i w ubiegłym- I miejsce w Turnieju Młodego Aktora w Kętach.

W tym roku II miejsce w kategorii klas I-III  w tym samym konkursie zdobył uczeń 3b Michał Mrowiec . Michał również co roku od klasy pierwszej jest laureatem w obu konkursach:

Klasa I – w Kętach Wyróżnienie, I miejsce w Buczkowicach

Klasa II – w Kętach III miejsce, I miejsce w Buczkowicach

Drodzy nasi uczniowie jesteśmy z Was dumni!!! (nauczyciel i instruktor ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czańcu  Dorota Marczak)


Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/raVNpFhrASggeFEB7