Start Wydarzenia Rok szkolny 2017/2018 Szkolne Dni Bezpieczeństwa
Szkolne Dni Bezpieczeństwa PDF Drukuj Email

 

 

 

SZKOLNE DNI BEZPIECZEŃSTWA- CZANIEC, LISTOPAD 2017

W ramach XIV edycji Szkolnych Dni Bezpieczeństwa, które w tym roku odbywały się pod hasłem „DBAM O BEZPIECZEŃSTWO SWOJE i INNYCH” odbyły się:

- ciekawe spotkanie z autorem książek, dziennikarzem, youtuberem, pasjonatem fantastyki, operatorem kamery… panem Krzysztofem Pirsą, który zaprosił uczniów klas 6 i 7 w świat gier komputerowych – wygłosił prelekcję „Uzależnienie od gier komputerowych”. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie wyciągną z tego spotkania właściwe wnioski

- warsztaty stanowiskowe w „Kąciku dla Uczniów” - wykonanie zadań - wykonanie zadań przygotowanych przez organizatorów w formie kart pracy dla poszczególnych poziomów, sprawdzających wiedzę naszych podopiecznych z zakresu bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, tutaj można było przeprowadzić z klasą ćwiczenia praktyczne  z udzielania pierwszej pomocy na fantomach

- konkurs plastyczny dla klas młodszych „DBAM O BEZPIECZEŃSTWO SWOJE i INNYCH”

- spotkanie z czworonożnymi przyjaciółmi i ich opiekunkami – bardzo miłe i pouczające spotkanie. Panie przekazały nam wiele cennych uwag i wskazówek dotyczących opieki, tresury, zachowania w stosunku do nieznanych piesków oraz sposobów wykorzystania ich umiejętności przez człowieka

- Udział w ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny Puchatek”, uczniowie klas pierwszych mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o bezpieczeństwie przez rozwiązanie on-line Testu Bezpiecznego Puchatka

- Spotkanie z przedstawicielem Komisariatu Policji w Kobiernicach, który przybliżył Pierwszoklasistom tematykę bezpieczeństwa na drodze, w domu i w szkole oraz opowiedział  o „tajnikach” służby w Policji

- spotkanie ze Strażakami z OSP w Czańcu, którzy zaprezentowali uczniom filmik profilaktyczny „Ostrożnie z ogniem”, udzielili cennych rad dotyczących zachowania   i postępowania w  sytuacjach zagrożenia,  oraz opowiedzieli o odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka

- bardzo ciekawe spotkanie z ratownikami medycznymi – Wolontariuszami z Maltańskiej Służby Medycznej, którzy przeprowadzili szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pokazali jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia i skutecznie udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Do zobaczenia za rok J

Organizatorzy: A. Gibas, L. Pszczółka, R. Wójcik

 

 

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/S0ZPYwRMqBfaHaHP2