Start SKKT Rajd powiatowy 2017 Powiatowy rajd " Brązowego liścia"
Powiatowy rajd " Brązowego liścia" PDF Drukuj

 

 

 

7 października 2017 roku członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego „Beskidzkie Włóczykije” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Czańcu  – jak co roku - wzięli udział w Rajdzie Powiatowym „Brązowego Liścia” zorganizowanym przez PTTK w Bielsku Białej
i Starostwo Powiatowe.  Meta tegorocznego rajdu – to stadion w Zabrzegu.

Celem rajdu było:

  • propagowanie turystyki jako atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego,
  • integracja dzieci i młodzieży ze szkół powiatu bielskiego
  • integracja członków SKKT „Beskidzkie Włóczykije”,
  • poznanie ciekawych i atrakcyjnych turystycznie miejsc,

Ogółem w imprezie tej uczestniczyło  464 wytrwałych turystów  -   czyli 15 drużyn zgłoszonych przez szkoły podstawowe i gimnazjalne z naszego powiatu.  
Wspólnie z naszymi opiekunkami i przewodnikami  PTTK  wędrowaliśmy trasą Nr 2, aby przez Zabrzeg i  koronę zapory wodnej dotrzeć na metę rajdu, która znajdowała się na stadionie
w Zabrzegu.  Tam, po zjedzeniu pysznej grochówki wzięliśmy udział w różnych konkursach. Swoje umiejętności wokalne prezentowały Oliwia i Milena zyskując wielkie brawa i uznanie publiczności,  natomiast sportowe -  w rzucie ziemniakiem do celu Karolina, Julka, Bartek.
Wspólne zabawy na placu zabaw i ściance wspinaczkowej urozmaiciły naszą wycieczkę. Niektórzy z nas – z czego się bardzo ucieszyli -  spotkali  kolegów i koleżanki z innych szkół. Każdy
z uczestników rajdu otrzymał oprócz gorącego posiłku rajdową plakietkę. Było wesoło i  ciekawie spędziliśmy sobotę Dziękujemy organizatorom rajdu oraz naszym  przewodnikom   i opiekunom  – na trasie – dzięki którym bezpiecznie dotarliśmy do celu, miło spędziliśmy czas i poznaliśmy ciekawe miejsca naszego powiatu.

„Beskidzkie Włóczykije” z opiekunkami Jadwigą Ziętek, Zuzanną Drabek i Ewą Borgosz

Zdjęcia można obejrzeć pod linkiem:  https://photos.app.goo.gl/4CfzAVEVSgPup4dk2