Start Wydarzenia Rok szkolny 2017/2018 Konkurs wiedzy o sejmie
Konkurs wiedzy o sejmie PDF Drukuj Email

 

Gminny konkurs Wiedzo Sejmie

 

W dniu 21 września 2017 r w Porąbce w Gminnym Ośrodku Kultury w z inicjatywy Pani Poseł na Sejm RP Małgorzaty Pępek oraz władz Gminy Porąbka odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych z Gminy Porąbka. Szkołę Podstawową Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Czańcu  reprezentowali uczniowie klas siódmych -   Aleksandra Kowalska, Natalia Trojak, Otylia Trojak, Angelika Wrona, Daniel Święch, Julia Stanisz, Amelia Chwierut i Antoni Tondryk.
Podczas konkursu Pani Poseł oraz pracownicy kancelarii Sejmu zaprezentowali ważne informacje  dotyczące historii i współczesności Sejmu RP.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test wiedzy o sejmie. Było to dla nas ciekawe doświadczenie, bowiem nigdy wcześniej nie uczestniczyliśmy w takim konkursie.

Dzięki inicjatywie Pani Poseł Małgorzaty Pępek oraz Wójta Gminy Porąbka Czesława Bułki uczestnicy konkursu w dniu 26 października wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy połączonej ze zwiedzaniem sejmu. Wielkim zaskoczeniem dla nas było oficjalne powitanie uczestników naszej wycieczki nie tylko osobiście przez Panią Poseł Małgorzatę Pępek, a również   podczas........obrad sejmu. Pani Poseł osobiście oprowadzała nas po sejmie.  Celem wycieczki było nie tylko zwiedzanie sejmu ale również zapoznanie z pracą posłów i senatorów. Po wizycie w sejmie, obiedzie w kancelarii sejmu,  podziwialiśmy zabytki Warszawy – Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, plac zamkowy z Kolumną Zygmunta. Wielu z nas było w Warszawie po raz pierwszy! Dziękujemy Pani Poseł Małgorzacie Pępek, Wójtowi Gminy Porąbka Panu Czesławowi Bułce oraz pracownikom Gminnego Zespołu Obsługi Szkól i Przedszkoli  w Porąbce za zorganizowanie konkursu i możliwość zwiedzenia stolicy, sejmu oraz opiekę podczas wycieczki do Warszawy.

 

Uczestnicy konkursu z SP Nr 1 w Czańcu wraz opiekunem Jadwigą Ziętek

Więcej zdjęć pod adresem: https://photos.app.goo.gl/tSfWVztQbcWHl9xa2