Start SKKT III Rajd Rodzinny na Magurkę 2017 III Rajd Rodzinny na Magurkę
III Rajd Rodzinny na Magurkę PDF Drukuj

 

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Czańcu - III Rajd Rodzinny
na Magurkę – październik  2017 r.

Tradycją już stało się w naszej szkole organizowanie Rajdów Rodzinnych, których celem jest - propagowanie turystyki rodzinnej jako atrakcyjnej formy spędzania czasu, wspólne wędrowanie, integracja rodzin, przybliżenie ciekawych i atrakcyjnych turystycznie miejsc. Pierwszy rajd miał miejsce trzy lata temu w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Postaw na Rodzinę.” Ponieważ cieszył się bardzo dużą popularnością postanowiliśmy kontynuować rodzinne wędrowanie po Beskidach. Tak więc 21 października 2017 r. odbył się III Rajd Rodzinny.
W sobotni poranek każdy lubi dłużej pospać… ale nie MY!  Organizatorzy
i uczestnicy III Rajdu Rodzinnego ze szkoły Podstawowej Nr 1 w Czańcu. Przy niezbyt sprzyjającej pogodzie (co stało się już chyba tradycją naszych rajdów) - wyruszyliśmy na  Magurkę Wilkowicką. Tak jak w poprzednich latach  Rodziny super dopisały. Były z nami rodziny: Tymka Kruczały, Żakliny Orawczak, Tosi Pękala, Gosi i Asi Bazan, Oli Kowalskiej, Adasia Krawczyka, Patrycji Pawińskiej, Mai Pawełek, Błażeja Janosza, Piotrusia Brandysa, Patryka Elżbieciaka, Kacpra i Emilki Majczak, Emilki Bosak, Dominiki Łazarz, Justynki Gałuszka, Nikoli Hatala.   Najmłodsi uczestnicy rajdu to Marcelinka Kowalska – lat 3 i Jaś Pawełek – lat 3. Gratulujemy Wam kondycji  i wytrwałości. To dzięki Wam ten rajd będzie niezapomniany.
Nas  - jako organizatorów cieszy fakt, że niektóre rodziny już po raz trzeci wybrały się z nami na wspólne wędrowanie!  Z roku na rok przybywa również nowych sympatyków rodzinnego wędrowania po Beskidach. Przy wspólnym ognisku i pieczonych kiełbaskach mieliśmy czas aby choć na chwilę oderwać się od codzienności, porozmawiać, oraz po prostu …..nacieszyć się sobą. Każda z rodzin postarała się, aby nie zabrakło drewna do ogniska. Niezawodny jak zawsze okazał się Pan Paweł Orawczak, który oprócz wielkiej ilości nazbieranego po drodze drewna zaopatrzony był również w siekierkę. Gratulujemy pomysłu! Rodzinom bardzo spodobała się inicjatywa wspólnych rajdów, padły nawet propozycje kolejnych – co nas jako organizatorów bardzo cieszy.


Każda z rodzin na pamiątkę udziału w rajdzie otrzymała pamiątkowy dyplom, przewodnik oraz plecak. Za zakup plecaków dziękujemy naszej Szkolne Radzie Rodziców.  Zawsze możemy na Was liczyć!

Wiemy, że wielu z Was – Drodzy Rodzice popieracie naszą inicjatywę wspólnego, rodzinnego wędrowania po Beskidach, dlatego już dziś zapraszamy na kolejne edycje naszego Szkolnego Rajdu Rodzinnego.

Organizatorzy: Jadwiga Ziętek, Agnieszka Gibas, Zuzanna Drabek, Justyna Płonka, Agnieszka Tomiak
oraz SKKT „Beskidzkie Włóczykije”.

 

Zdjęcia można oglądnąć pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/qkHv0wMbBveFSwwx2