Dzieci Dzieciom PDF Drukuj Email

Spotkanie integracyjne „Dzieci dzieciom”

 


W dniu 9 października  2017 roku uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1 w Czańcu przy wsparciu rodziców zorganizowali spotkanie integracyjne dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin pod hasłem „Dzieci dzieciom ”.

Impreza rozpoczęła się na hali sportowej występami dzieci. Uczniowie klas:  Vb i IVd zaprezentowali się w pokazach akrobatyki i baletu oraz przedstawili spektakl teatralny w reżyserii pani Zofii Adamskiej pt „ W świecie bajek”.  Na zakończenie występów przekazali swoim gościom symboliczne prezenty - serduszka wykonane  z masy solnej, a dzieci niepełnosprawne obdarowały młodych artystów słodkościami i gipsowymi figurkami ufundowanymi przez jedną  z mam oraz siostrę dziecka.

Następnie rodzice dzieci niepełnosprawnych przeszli na symboliczną kawkę i słodki poczęstunek przygotowany przez nauczycieli. Stworzyło to odpowiednią atmosferę do serdecznych rozmów uczestników oraz wymiany doświadczeń.  Korzystając z okazji pani Dyrektor Jadwiga Kliś wręczyła pamiątkowe dyplomy osobom mającym największy wkład w organizację corocznych spotkań dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców ze społecznością szkolną. Dzieci niepełnosprawne w tym momencie znajdowały się pod troskliwą opieką nauczycieli oraz uczniów klasy VIIc  bawiąc się wesoło na hali sportowej.

Całą imprezę zakończył ekscytujący pokaz zorganizowany przez „Fabrykę kreatywności” w Kętach. Wszyscy uczestnicy mieli okazję brać aktywny udział  w przeprowadzaniu doświadczeń z zakresu fizyki  i chemii stymulujących wzrok i słuch.

Impreza mogła dojść do skutku dzięki: finansowemu wsparciu Gminy Porąbka i rodzin dzieci uczestniczących oraz pomocy Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 1 w Czańcu. Bardzo dziękujemy  za zaangażowanie i wsparcie organizacji tych spotkań.

 

 

Do zobaczenia za rok :)


 

Więcej zdjęć można obejrzeć po linkiem:

https://photos.app.goo.gl/DyeDD9B4pnR1rNAT2