Start Wydarzenia Rok szkolny 2017/2018 Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach
Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach PDF Drukuj Email

Czaniec, 25 września 2017

 

 

SPRAWOZDANIE

z realizacji projektu w ramach akcji:

„EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH- EDWARD”

 

 

W związku z obchodzonym 21 września we wszystkich krajach europejskich   „EUROPEJSKIM DNIEM BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH- EDWARD”  w naszej szkole nauczyciele wraz z uczniami podjęli działania w ramach akcji organizowanej przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego.

Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w komunikacji drogowej. Chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Nauczyciele we wszystkich oddziałach przeprowadzili zajęcia poświęcone uświadomieniu uczniom zasad bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym. Uczniowie na zajęciach z wychowawcą rozmawiali o tym, jak być bezpiecznym na drodze. W oddziałach I- III odbyły się też zajęcia praktyczne – przechodzenie przez ulicę. Na zajęciach komputerowych  uczniowie przygotowali prezentacje i rysunki komputerowe, a na zajęciach z plastyki plakaty promujące bezpieczeństwo na drogach. Uczniowie chętnie włączyli się we wszystkie działania. Na zakończenie akcji powstała wystawa prac uczniów, a zdjęcia najciekawszych plakatów zostały przesłane na stronę internetową Policji.

 

Akcja  koordynowana była przez Komisję Wychowawczo- Profilaktyczną.