Start Aktualności Czytam więc dużo wiem Klasy szóste polecają ksiązki historyczne
Klasy szóste polecają ksiązki historyczne

Klasy szóste polecają książki historyczne.

„Czytam! Więc dużo wiem!” pod takim hasłem klasy szóste polecały swoim młodszym kolegom i koleżankom książki historyczne. Każdy z uczniów miał do przeczytania dowolną książkę o tematyce historycznej i zaprezentowania jej w ciekawy sposób swoim rówieśnikom. Szóstoklasiści nie tylko sięgali po tytuły związane z II wojną światową, np. „Dziadek i niedźwiadek” – oraz inne tytuły o legendarnym Misiu Wojtku, żołnierzu Armii Andersa, , „Wszystkie moje mamy”, „Dywizjon 303”, „Żołnierze wyklęci”, „Dziewczynka w czerwonym płaszczyku”, ale również polecali książki o władcach Polski: „Mieszko Ty Wikingu”, „Kazimierzu skąd ta forsa”, „Jagiełło pod prysznicem”, „A to historia”. Powodzeniem cieszyły się również książki biograficzne opisujące życie i działalność np. Mozarta, Galileusza, Leonarda da Vinci, Kleopatry, A. Grahama – Bell i innych.

Recenzje książek oraz plakaty zachęcające do ich przeczytania zamieszczono na wystawie.