Start Biblioteka Rok szkolny 2016/17 Spotkanie z panem Waldemarem Cichoniem
Spotkanie z panem Waldemarem Cichoniem PDF Drukuj

6 lutego 2017r.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dzieci z klas młodszych uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Waldemarem Cichoniem.

Najbardziej znanymi i popularnymi książkami Waldemara Cichonia są te z serii o kocie Cukierku. Dotąd ukazało się sześć części :

• „Cukierku, ty łobuzie”
  • „Nie martw się, Cukierku”
  • „Popraw się, Cukierku”
  • „Jak się masz, Cukierku”,
  • „Gdzie jesteś Cukierku?”
  • „Dziękuję Ci Cukierku”

Kolejne części opowiadają o przygodach najbardziej niezwykłego kota na świecie. Wyjątkowe kocisko z Maćkiem, Marcelem, mamą i tatą dostarcza czytelnikom dużo powodów do śmiechu.

Dzieci zadawały mnóstwo pytań na temat pisania książek, bohaterów lektury. Najwięcej pytań dotyczyło oczywiście  tytułowego bohatera – Cukierka, któremu przytrafiały się i nadal zdarzają niesamowite przygody. Po spotkaniu młodzi czytelnicy mieli okazję zakupić  książkę oraz otrzymać dedykację z autografem pana Waldemara.