Start Wydarzenia Rok szkolny 2015/2016 Dzień Patrona Szkoły 2016
Dzień Patrona Szkoły 2016 PDF Drukuj Email

 

 

5 maja świętowaliśmy Dzień Patrona naszej szkoły.

Przygotowania zaczęły się już w kwietniu. Przeprowadzone zostały konkursy: poetycki, wiedzowy, ortograficzny, plastyczny. Uczniowie z wychowawcami planowali poczęstunek inspirowany twórczością Henryka Sienkiewicza, a maluchy dodatkowo wymyślały postać z bajki, za którą się przebiorą.

W czwartek zebraliśmy się w hali. Ustawiliśmy na stolikach nasze wspaniałe potrawy i zasiedliśmy na trybunach. Obejrzeliśmy przedstawienie teatralne - wybrane sceny z lektury "W pustyni i w puszczy" oraz wywiad z Henrykiem Sienkiewiczem. Wysłuchaliśmy przepięknie zaśpiewanej przez Oliwię Baran i Wiktorię Kierpiec piosenki "Rzeka marzeń". Zostały rozdane nagrody za konkursy.

Następnie uczniowie z klas I-III przemaszerowali w barwnym korowodzie. Wyglądali pięknie!

Wreszcie mogliśmy spróbować przepysznych potraw przygotowanych przez naszych kolegów. Cóż to była za uczta!

Ten dzień długo zostanie nam w pamięci!