Akcje Drukuj

 

 

Świetlina Szkolna Szkoły Podstawowej od zeszłego roku mocno angażuje się  w pomoc osobom  niepełnosprawnym.

Zainicjowała  akcję charytatywną „Wspólnie pomagamy niepełnosprawnym”, sprzedawano  wykonane przez nauczycieli zakładki do książek. Dochód z tych przedsięwzięć został przekazany na rehabilitacje dla Wojtka i Bartka, uczniów naszej szkoły.

Nie zapominamy, także o osobach starszych i samotnych, w grudniu nauczyciele wraz z uczniami wykonali stroiki i kartki świąteczne, zostali nimi obdarowani potrzebujący.

Ponadto Panie pracujące na świetlicy brały czynny udział w tegorocznym  Balu Karnawałowym dla dzieci niepełnosprawnych.

Wszystkie te działania mają na celu propagować następującą ideę:

„Każdy człowiek, jako istota społeczna, potrzebuje kontaktu z innymi ludźmi. Ważne jest, aby traktować osoby niepełnosprawne jak indywidualne jednostki, a nie spoglądać na te osoby przez pryzmat ich niepełnosprawności.”

Będziemy się starać, aby wszystkie podejmowane inicjatywy były realizowane w dalszym ciągu.

 

zakladki

zakladki2

stroiki

stroiki2

kartka1

kartka2

bal