Start Wydarzenia Rok szkolny 2012/2013 Dzień Bezpiecznego Internetu

BEZPIECZNY INTERNET

dbi-1

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

W tym roku DBI obchodzony jest pod hasłem „SERFUJĘ. RESPEKTUJĘ.”

W naszej szkole we wszystkich klasach na zajęciach komputerowych przeprowadzono szkolenia dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.

Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka przypominająca zagrożenia, jakie może stwarzać nierozważne korzystanie z Internetu oraz zasady, o których nie wolno zapominać.

Uczniowie klas piątych przygotowali plakaty na konkurs plastyczny.

Uczniowie klas szóstych wykonali prezentacje multimedialne na temat                        „Serfuję. Respektuję”.

Wyniki konkursów

I miejsce:        Tadeusz Florczyk, klasa 5c

II miejsce:       Beata Grzędowska, klasa 5c

III miejsce:      Natalia Koter, klasa 5c;   Klaudia Gajczak, klasa 5a;   Julia Adamus, klasa 5c

dbi-2

dbi-3

dbi-4

dbi-5

Konkurs na prezentację

I miejsce:        Edyta Zontek i Patrycja Matusiak, klasa 6a

Paulina Janosz, klasa 6b

Jan Banat i Filip Nowak, klasa 6a

Prezentacja 1

Prezentacja 2

Prezentacja 3

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!